W czwartek 10 lutego grupa „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego zrealizowała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. Zadanie, które dzisiaj wykonaliśmy to: „Karton i jego drugie życie- kreatywne wykorzystanie kartonu”. Przedszkolaki dały „drugie życie” kartonowym pojemnikom, w których trzymamy jajka. Zajęcia rozpoczęliśmy od pomalowania kartonów na czarno, następnie przykleiliśmy pomarańczowe nóżki oraz oczka i w taki magiczny sposób otrzymaliśmy malutkie pingwinki, które zamieszkały na „śniegu” w naszej sali. Dzieci z wielką przyjemnością wykonywały swoje pingwinki, nadając im również imiona. Dzisiejsze prace przyniosły dzieciom sporo dobrej zabawy! Jesteśmy przekonani, że kolejne projektowe zadnia przyniosą nam równie dużo radości i wyśmienitej zabawy. 🐧❤

Kategorie: Wydarzenia