W tym tygodniu za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle do naszego przedszkola zawitała “joga dla dzieci”. Zajęcia online zostały przeprowadzone przez Panią Bibliotekarką w oparciu o książki dla dzieci o tematyce jogi. Wszystkie ćwiczenia były w formie opowieści, które bardzo zainteresowały dzieci. Ćwiczenie jogi harmonijnie rozwija ciało, pomaga wcześnie skorygować wady postawy. Dzięki ćwiczeniom, dzieci łatwiej skupiają uwagę, są bardziej świadome własnego ciała, skoncentrowane. Powtarzanie asan dobrze wpływa na pamięć, pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność.
Dzieci podczas ćwiczeń uczą się szacunku do siebie i innych. Każdy ćwiczy jak umie. Ćwiczenia końcowe wyciszają i relaksują. Wciąż jednak, dla dzieci, joga jest zabawą i to zabawą w grupie, sprzyja więc integracji. Bardzo dziękujemy za ciekawe i rozwijające zajęcia.

Kategorie: Wydarzenia