08 października w piękny jesienny dzień dzieci z grupy Tropiciele wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle aby wziąć kolejny raz udział w cyklicznych zajęciach „Joga dla dzieci ”Ruch, uważność , książki”. Pani Małgosia wprowadzając dzieci w świat dzisiejszej tematyki jogi i włączając się do kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom na samym początku przeczytała książkę pt: „Igor” Francesca Dafne Vignaga . Dzieci ćwiczyły różne techniki oddychania, wyciszania oraz relaksacji. Utrwalały poznane na wcześniejszych zajęciach pozycje jogi (asany).Przenosząc się w świat opowieści „Gwiezdny pył” wykonywały różne ćwiczenia rozwijając uważność , koordynację wzrokowo – ruchową. Dużą radość sprawił przedszkolakom masaż piłką, zabawa z patyczkami. Tradycyjnie ćwiczenia zakończyły się relaksacją , której towarzyszył „mały miś”. Joga harmonijnie rozwija ciało, pomaga wcześnie skorygować wady postawy. Dzięki ćwiczeniom, dzieci łatwiej skupiają uwagę, są bardziej świadome własnego ciała, skoncentrowane. Powtarzanie asan dobrze wpływa na pamięć, pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Dzieci podczas ćwiczeń uczą się szacunku do siebie i innych. Każdy ćwiczy jak umie. Ćwiczenia końcowe wyciszają i relaksują. Wciąż jednak, dla dzieci, joga jest zabawą i to zabawą w grupie, sprzyja więc integracji. Bardzo dziękujemy za ciekawe i rozwijające zajęcia.🙂

Kategorie: Wydarzenia