W czwartek 9 września dzieci z grupy Smoki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na pierwsze zajęcia „Joga dla dzieci ”Ruch, uważność , książki, które przeprowadziła Pani Małgorzata Smyka, która na samym początku przeczytała książkę pt: „Ja spokój” Suzan Verde , Peter H. Reynolds wprowadzjąc dzieci w świat dzisiejszej tematyki jogi oraz tym samym włączając się do kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Dzieci zostały zapoznane z różnymi technikami oddychania, wyciszania oraz relaksacji. Dodatkową atrakcją było magiczne pudełko, z którego Smoki wyciągały różne przedmioty potrzebne do wykonania ćwiczeń.
Ćwicząc, dzieci wzmacniają wiarę w siebie i w swoje możliwości. Z odwagą pokonują trudności, jakie często sprawia im własne ciało. Dla dzieci nadpobudliwych ruchowo ćwiczenia jogi są sposobem na rozładowanie nadmiaru energii i przekształcenie jej w energię twórczą, kreatywną. Ale przede wszystkim – praktyka jogi to dla dziecka ogromna frajda.
Bardzo dziękujemy za ciekawe i rozwijające zajęcia. ❤
Kategorie: Wydarzenia