“Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”
W dniu dzisiejszym w przedszkolu w oddziale na Kochanowskiego odbyły się uroczyste obchody Święta Flagi. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy uczcić jeden z najważniejszych polskich symboli – naszą biało-czerwoną flagę. Dzisiejsze święto rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, do którego włączył się Tatuś Oliwki z grupy „Tropiciele” i zaprezentował najmłodszym wiersz „Nasza Flaga”. Następnie dzieci miały okazję przypomnieć sobie historię Państwa Polskiego, odszukiwać nazwę naszego kraju na mapie, jak również wykonywać patriotyczne prace plastyczne. Przedszkolaki malowały flagi, słuchały hymnu narodowego i poznały nazwy polskich symboli. Odbył się także patriotyczny pokaz mody, podczas którego dzieci przechodziły po czerwonym dywanie prezentując elementy patriotyczne. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat! ❤

Kategorie: Wydarzenia