Bajkowe Przedszkole w Jaśle przyłączyło się do IV edycja ogólnopolskiej edycji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie to polega na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy. Jak sama nazwa wskazuje, troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu oraz odpowiedzialności. Przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego oraz na Grunwaldzkiej ochoczo przystąpiły do akcji. Wyposażone w worki na śmieci oraz rękawice jednorazowe podjęliśmy działanie. Dzieci szybko znajdowały kolejne śmieci, które zamiast do kosza, ktoś wyrzucił na trawnik. Dzięki sprawnej pracy wszystkich przedszkolaków udało się zebrać sporo worków ze śmieciami, które trafiły w przeznaczone do tego miejsce. Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w akcji #SprzątamyDlaPolski. Przedszkolaki z grupy “Smoki” zrealizowały także zadanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Piękna Nasza Polska Cała” “Człowieku mały, człowieku duży – nie zaśmiecaj przyrody – to wszystkim służy!” Jesteśmy przekonani, że takie działania uwrażliwiają nasze dzieci na to, aby dbać o ekologię i wyposażają je w szeroką wiedzę, dotyczącą środowiska i konieczności dbania o nie. #SprzątamyDlaPolski

Kategorie: Wydarzenia