Dnia 9 kwietnia w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle w oddziale na Kochanowskiego świętowaliśmy II Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci z Europe Direct Rzeszów pod hasłem „Przystanek – Ziemia”. Prezentowana inicjatywa ma za cel ukazać literaturę jako sposób na zapoznanie się dzieci, młodych ludzi z bogactwem kultury europejskiej oraz jako narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki, przyczyniając się do wyposażenia dzieci w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym. Przedszkolaki w tym dniu przybyły w strojach, których barwy niebieski i zielony nawiązywały do barw naszej Planety Ziemi. W tym dniu przedszkolaki miały zaszczyt gościć Pana Adama Maciejowskiego specjalistę ds. ochrony przyrody z Nadleśnictwa Kołaczyce. Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, przedszkolaki wysłuchały fragmentów książki „Opowieści o tym, jak uratować planetę” pt. „List w butelce” autorstwa A. Casals, P. Ferri. Następnie nasz gość opowiedział o swojej pracy ,zagrożeniach płynących z zaśmiecania lasów, zwierzętach , które mieszkają w lesie, sposobach ratowania naszej Planety. Następnie przedszkolaki z grupy „Bajkowi Odkrywcy” zaśpiewały piosenkę „Nasza Planeta”. Ze śpiewem na ustach przedszkolaki wyruszyły z kolorowymi balonami na spacer do parku, gdzie pan Adam przygotował niespodziankę. Dzieci mogły zapoznać się ze śladami zwierząt, które mogły odbić na piasku. Dziękujemy serdecznie za interesujące spotkanie, czekamy z niecierpliwością na kolejne warsztaty przyrodnicze. Dzisiejszy dzień był dla dzieci inspiracją, aby czytać książki nie tylko polskich autorów, ale także europejskich. Zachęcamy do udziału w akcji czytelniczej również całe rodziny naszych Przedszkolaków, do odwiedzenia Biblioteki , Księgarni. Dzisiaj dojechaliśmy wspólnie do Przystanku Ziemia. Gdzie wybierzemy się następnym razem? Na odpowiedź poczekamy do kolejnej edycji akcji.

Kategorie: Wydarzenia