„Smoki” z oddziału na Kochanowskiego także przystąpiły do Programu Edukacyjnego oraz konkursu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”🙂 Przewodnikami po opowieściach o świecie natury będą zupełnie nowi bohaterowie Gangu Fajniaków, patronujący czterem żywiołom: ogień (Słońce Sonia), wody (Kropla Ksenia), ziemi (Drzewo Dobromir) i powietrza (Chmurka Celinka). W piątek 30 października przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z projektu pt. „Moje miejsce na ziemi – zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa – ogień”. Na początek dzieciaki poznały naszych nowych przyjaciół – Fajniaków poprzez oglądniecie o nich bajki, następnie wysłuchały opowiadania „Najpiękniejszy kolor” ze zbioru „Gang Fajniaków i miasto marzeń”. Dowiedzialy się, ze smog jest bardzo niebezpiecznym środowiskiem i że wszyscy musimy się starać dbać o naszą planetę. Smoki oczywiście bardzo lubią ogień i postanowiły troszkę z nim poeksperymentować, oczywiście oglądając pokaz z bezpiecznej odległości. Na początek sprawdziliśmy jaki jest ogień i doszliśmy do wniosku, że jest ciepły i daje nam światło, po czym przykryliśmy go szklanką i wtedy okazało się, że do istnienia potrzebuje także tlenu. Próbowaliśmy gasić ogień wodą, jak prawdziwi strażacy! Podpaliliśmy kartę papieru i wtedy wytworzył się dym, który nie chcieliśmy wąchać!! Okazało się, że można także zapalić kartkę bez użycia zapałek, wystarczy lupa i promienie słoneczne, dlatego musimy uważać w lesie, aby nie zostawiać śmieci! Podsumowując nasze dzisiejsze zajęcia, wykonaliśmy wspaniałego Smoka – reprezentanta naszej grupy, który zieje ogniem! Praca bardzo spodobała się dzieciakom, a zianie ogniem jest świetnym ćwiczeniem logopedycznym! Zajęcia bardzo się spodobały i cieszymy się, że Fajniaki mogły u nas zagościć 🙂

 

Kategorie: Wydarzenia