Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy! Takie przesłanie towarzyszyło wszystkim w czasie przygotowań do obchodów Światowego Dnia Życzliwości w Bajkowym Przedszkolu w Jaśle w grupie Biedronki. Aby mały człowiek nie wyrósł na dużego egoistę, trzeba od najmłodszych lat uczyć go wrażliwości na potrzeby innych. Przez cały tydzień, w czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym. Wykonały pajęczynę życzliwości, mówiąc sobie miłe słowa. Wykonane na zajęciach plastycznych „uśmiechnięte buźki” pomogły rozwijać umiejętność pozytywnego myślenia o innych. Punktem kulminacyjnym było dzielenie się życzliwością w salach przedszkolnych oraz na ulicach miasta. Dzieci razem z życzeniami „miłego dnia”, rozdawały plakietki uśmiechniętych słoneczek, a przechodnie odwdzięczali się w zamian uśmiechem. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, czy przyjazne nastawienie.

Kategorie: Wydarzenia