Nasze przedszkole w roku szkolnym 2021/2022 po raz drugi wzięło czynny udział w projekcie edukacyjno-charytatywnym zorganizowanym przez UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”. Głównym celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne ale również przyjemne oraz co najważniejsze zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.
W ramach udziału w akcji dzieci miały za zadanie przygotować szmaciane laleczki UNICEF, a każda z wykonanych lalek miała posiadać swoją tożsamość. Przedszkolaki wykonanej przez siebie laleczce wybierali imię oraz wyposażali ją w „akt urodzenia” czyli specjalny dokument w którym widnieje zdjęcie lub rysunek laleczki, jej imię oraz kraj pochodzenia. Punktem kulminacyjnym udziału w projekcie miało być zorganizowanie „Dnia Wszystkich Kolorów Świata” podczas którego należało przeprowadzić licytację szmacianych laleczek w celu zebrania środków na szczepionki dla dzieci
Dnia 8 kwietnia br. zorganizowaliśmy „Dzień Wszystkich Kolorów Świata” i przeprowadziliśmy wystawę i sprzedaż własnoręcznie wykonanych szmacianych laleczek. Rodzice i dzieci bardzo entuzjastycznie podeszli do udziału w licytacji a nasze lalki rozeszły się w oka mgnieniu sprawiając tym samym wielką radość przedszkolakom, którzy odchodzili ze stoiska ściskając laleczkę z uśmiechem na twarzy. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tak wielkie zaangażowanie się i czynny udział w projekcie. Żywimy głęboką nadzieję, iż biorąc udział w tej akcji charytatywnej mogliśmy chociaż w małej części przyczynić się do zakupu szczepionek ratujących życie dzieci w odległych krajach sprawiając tym samym, że na ich twarzach zagości uśmiech. ❤

Kategorie: Wydarzenia