8 maja w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości. Odwiedzili nas przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci ze specyfiką ich pracy, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz jaki jest numer alarmowy. Zaprezentowali naszym wychowankom m.in. ubranie i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na pytania .Chętne dzieci mogły założyć hełm strażacki oraz maskę przeciwgazową. Każdy przedszkolak przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy strażak . W ramach kampanii społecznej CPCDz dzieci wysłuchały wiersza Doroty Strzemińskiej-Więckowiak pt: „Strażak” . Spotkanie ze strażakami na długo utkwi w pamięci przedszkolaków. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu oraz składamy serdeczne życzenia z okazji Dnia Strażaka, niech Św. Florian zawsze otacza Strażaków i ich rodziny swoją opieką.

Kategorie: Wydarzenia