Przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego dnia 19.10.18r odwiedziły Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Dzieci brały udział w pokazie pierwszej pomocy w sytuacji kryzysowej z wykorzystaniem sprzętu medycznego i fantomów oraz prezentacji narzędzi chirurgicznych. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo przeprowadzić resuscytacje oraz jak odpowiednio rozmawiać z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Uczennice przeprowadzające pokaz przyłączyły się także do akcji Cała Polska czyta dzieciom czytając dzieciom opowiadanie pt. „Najciekawsze pojazdy – ambulans”. Następnie uczniowie farmacji wraz z dziećmi tworzyli nawilżające maści. Doświadczenia wzbudzały wiele emocji, dzieci świetnie się przy nich bawiły. Kolejnym punktem wycieczki była sala terapii zajęciowej, gdzie przedszkolaki otrzymały w prezencie kwiaty wykonane techniką rękodzieła oraz mogły podziwiać inne wytwory studentów tej szkoły. Ostatnim punktem wycieczki był gabinet kosmetologii gdzie dzieci poznały tajniki makijażu, dziewczynką ciężko było opuścić tą sale. Medyczno – Społeczne Centrum mieści się w zabytkowym Pałacu Sroczyńskich, jego korytarze skrywają wiele tajemnic, a kilkoro dzieci by mogło przysiądź ze widziało przyjaznego ducha o którym opowiadali uczniowie. Towarzyszyła nam piękna jesienna pogoda, serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i słuchaczom Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle za ciepłe przyjęcie! Do zobaczenia 🙂

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia