Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Tropiciele wzięli udział w bajkowym spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle, którego gospodarzem była klasa IIb z panią wychowawczynią Magdaleną Majką.
Przedszkolaki zrealizowały kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc bajek”. Przywitały nas postacie z różnych bajek w pięknych kolorowych strojach. Uczniowie przygotowali moc niespodzianek dla przedszkolaków. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, śpiewały piosenki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Uczennica przeczytała dzieciom bajkę o pomaganiu sobie nawzajem włączając się tym samym do Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta dzieciom. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspólne celebrowanie Bajkowego Dnia. ❤❤❤

Kategorie: Wydarzenia