5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. W dniu dzisiejszym w Bajkowym Przedszkolu w grupie „Biedronki” obchodziliśmy ten dzień w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” moduł III „Siła bajek”. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W przedszkolu można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Smoka Wawelskiego, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, rycerzy czy Kopciuszka. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci poznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe puzzle” naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Dobierały rekwizyty z bajek, na chwilę zamieniły się w Kopciuszka, który oddzielał ziarna od grochu. Utożsamiając się z bohaterami bajek , dzieci uczestniczyły w ich przygodach przeżywając smutki i radości. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło najmłodszym wiele radości.

Kategorie: Wydarzenia