17 października obchodziliśmy Dzień Poczty i Listonosza. Tego dnia dzieci nie tylko poznały drogę listu od nadawcy do odbiorcy, ale również wybrały się na pocztę. Dzięki temu zapoznały się z zawodem listonosza, zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Pani Kierownik poczty przybliżyła dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Najmłodsi poznali wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek, dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Podczas tej niecodziennej wizyty dzieci mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza.

Kategorie: Wydarzenia