Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najmilszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przeminie. W grupie Bajkowych Odkrywców to piękne święto obchodziliśmy dzisiaj bardzo szczególnie. Dzieci przyniosły swoje najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe. Do przedszkola został zaproszony super gość- Miś Krzyś, który towarzyszył nam cały dzień podczas wspólnych zabaw. Misio przeczytał nam wiersz pt. „Misiowy wierszyk” włączając się do kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Następnie odczytał list, w którym było 9 zadań do wykonania .Bajkowi Odkrywcy dzielnie wykonywali poszczególne zadania: nazywali bohaterów dobranocek, tańczyli, pokonywali przeszkody, liczyli misiowe żelki, sylabowali, odgadywali misiowe emocje .Po wykonaniu wszystkich zadań na przedszkolaków czekały nagrody, dyplom, medal, misiowa opaska i słodkie misie Haribo. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie Święto Misia zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas, bo: ,,Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Kategorie: Wydarzenia