“Miś na smutki i radości, miś gdy coś Cię bardzo złości
Miś, gdy czasem jest Ci źle, miś gdy czujesz gorzej się.
Miś dla małych i dla dużych, miś w przedszkolu i w podróży.
Miś co leży pod poduszką, miś co ma klapnięte uszko.
Miś Puchatek, Miś Uszatek, Miś z futerka, z pluszu, z łatek.
Dziś Dzień Pluszowego Misia, więc go utul mocno dzisiaj!”
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci w czasie beztroskiej zabawy oraz najlepszym przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Już po raz kolejny w naszym przedszkolu 26 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy „Biedronki” z samego rana odwiedził wyjątkowy, pluszowy gość- sam Miś, który towarzyszył nam podczas tego wyjątkowego święta. Na początek dzieci w ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchały opowiadania o pluszowym misiu, następnie połączyliśmy się on-line z „Misiową Mamą”, która w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” przeczytała najmłodszym fragment utworu o pluszowym misiu. Razem z Misiem „Tropisiem” uważnie wysłuchaliśmy zaprezentowanego utworu, a następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w towarzystwie naszego gościa. Było wiele atrakcji: konkursy, quizy, zabawy ruchowe oraz układanie puzzli, których głównym bohaterem był oczywiście Miś. Ułożyliśmy także dużego misia z kloców, lecz najwięcej radości przyniosło najmłodszym zajadanie słodkiego miodku i w tej konkurencji każdy został zwycięzcą. Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne, a zwieńczeniem dzisiejszego święta było wykonanie zdjęć w magicznej „Misiowej Fotobudce”. Ten dzień był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy! Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. ❤
Kategorie: Wydarzenia