W tym tygodniu przedszkolaki z Kochanowskiego obchodziły Dzień Pizzy🍕 Na samym początku dzieci poznały historię pizzy, kraj jej pochodzenia, jak również proces przygotowywania tego włoskiego przysmaku. Przedszkolaki bezbłędnie nazwały poszczególne składniki oraz wskazały swoje ulubione dodatki. Smoki miały okazję stworzyć wirtualną pizzą na monitorze interaktywnym, który im się bardzo spodobał i chętnie z niego korzystamy. Pani Gosia włączyła się do akcji Cała Polska czyta dzieciom czytając opowiadanie “Zuzia piecze pizzę”. Następnie nadszedł czas na samodzielnie przyrządzenie uwielbianej przez wszystkich pizzy. Dzieci nakładały sos, udekorowały przysmak różnorodnymi składnikami takimi jak: pieczarki, kukurydza, szynka, salami, ser mozzarella czy czerwona papryka. Efektem finalnym były okazałe i smakowite pizzę, których zapach unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było im się oprzeć. Od dnia dzisiejszego każdy przedszkolak dobrze wie, jak pyszną pizzę robi się! 🍕 ❤

Kategorie: Wydarzenia