W czwartek 2 lutego przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego obchodziły Dzień Pizzy. Na samym początku zajęć Pani Gosia w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała najmłodszym przedszkolakom opowiadanie „Pieczemy pizzę” a następnie dzieci poznały historię pizzy, kraj jej pochodzenia, jak również proces przygotowywania tego włoskiego przysmaku. Przedszkolaki bezbłędnie nazwały poszczególne składniki oraz wskazały swoje ulubione dodatki. Dzieci wybierały składniki potrzebne do wykonania odpowiedniego rodzaju pizzy, układały puzzle z rozsypani, jak również stworzyły pizzę na kartonie przygotowując się do tworzenia prawdziwego włoskiego przysmaku. Następnie nadszedł czas na samodzielnie przyrządzenie uwielbianej przez wszystkich pizzy. “Biedronki” odpowiednio przygotowane do pracy- ubrane w fartuszek i czapkę kucharską nakładały sos i dekorowały przysmak różnorodnymi składnikami takimi jak: pieczarki, kukurydza, szynka, ser czy czerwona papryka. Efektem finalnym były okazałe i smakowite pizzę, których zapach unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było im się oprzeć. Od dnia dzisiejszego każdy przedszkolak dobrze wie, jak pyszną pizzę robi się! 🍕

 

Kategorie: Wydarzenia