W piątek 11 lutego przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego obchodziły Dzień Pizzy w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „English Special Days”, którego głównym celem jest budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego scenariuszy zajęć dni nietypowych. Na samym początku zajęć Pani Bożenka w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała najmłodszym przedszkolakom opowiadanie „Pieczemy pizzę” a następnie dzieci poznały historię pizzy, kraj jej pochodzenia, jak również proces przygotowywania tego włoskiego przysmaku. Przedszkolaki bezbłędnie nazwały poszczególne składniki zarówno w języku polskim jak i angielskim oraz wskazały swoje ulubione dodatki. Dzieci wybierały składniki potrzebne do wykonania odpowiedniego rodzaju pizzy, układały puzzle z rozsypani, jak również stworzyły pizzę na kartonie przygotowując się do tworzenia prawdziwego włoskiego przysmaku. Następnie nadszedł czas na samodzielnie przyrządzenie uwielbianej przez wszystkich pizzy. “Biedronki” odpowiednio przygotowane do pracy- ubrane w fartuszek i czapkę kucharską nakładały sos i dekorowały przysmak różnorodnymi składnikami takimi jak: pieczarki, kukurydza, szynka, salami, ser mozzarella czy czerwona papryka. Efektem finalnym były okazałe i smakowite pizzę, których zapach unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było im się oprzeć. Od dnia dzisiejszego każdy przedszkolak dobrze wie, jak pyszną pizzę robi się! 🍕❤

Kategorie: Wydarzenia