We wtorek 9 lutego w naszym przedszkolu w oddziale na Kochanowskiego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Na samym początku wszyscy zapoznaliśmy się z tym przepysznym daniem. Dzieci nazywały wszystkie składniki jakie możemy dodać na pizzę i jakie najbardziej lubią. Wspólnie również omówiliśmy proces powstawania pizzy. Przedszkolaki wykonały pizzę z papieru, zamieniły się w pizzerów wykazując się dużą zręcznością, jak również wybierały produkty odpowiednie, jako dodatki do pizzy. W dniu dzisiejszym nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i tym razem gościliśmy wirtualnie mamę Gabrysi z grupy „Tropiciele”, która przeczytała utwór „Pizza”. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było najsmaczniejsze zadanie – zjedzenie pizzy, którą przygotowali dla nas Słodko-Słono u Zofii! Nie trzeba było nikogo namawiać do jedzenia, wszyscy z wielkimi uśmiechami zajadali się pyszną pizzą! To był jeden z najsmaczniejszych dni w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy „Słodko-Słono u Zofii” za tak smaczną niespodziankę! ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia