Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Dlaczego piżama? – ponieważ to standardowe ubranie chorych przebywających na oddziałach onkologicznych. Dzieci, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola przebrani w tym dniu w piżamy, okazali wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom. Tym pięknym gestem dołączyliśmy do ogólnopolskiego wydarzenia, organizowanego przez Fundację „Gdy liczy się czas”, założoną przez rodziców dzieci zmagających się z chorobą nowotworową.
W tym dniu nie zabrakło zabaw ruchowych w wydaniu piżamowym, toru przeszkód, a także tanecznej zabawy piżamowej. Punktem kulminacyjnym był oczywiście pokaz mody piżamowej na czerwonym dywanie.
Dzień Piżamy jest połączony z akcją „Wylosuj Anioła”, dlatego na naszych piżamach pojawiły się anielskie skrzydła. Anioły są symbolem dobra i nadziei, a to że są one wśród nas pokazała zbiórka charytatywna, przeprowadzone w tym dniu. Cały dochód zostanie przekazany na konto Fundacji „Gdy liczy się czas” i wykorzystany na cele rehabilitacyjne małych pacjentów.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy chodź w niewielkim stopniu przyczynić się do pomocy chorym dzieciom. Serdecznie dziękujemy za każdą „symboliczną złotówkę”. Wierzymy, że dobre uczynki wracają z podwójną mocą!! ❤
Kategorie: Wydarzenia