2 marca z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Pisarzy nasze przedszkole odwiedziła Pani Beata Krawiec, specjalistka od spraw promocji i reklamy księgarni Nova oraz Kici Kocia – bajkowa postać uwielbiane przez wiele dzieci. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach czytelniczych podczas których dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje mózg ludzki na bazie kuli plazmowej. Nauczyły się używania zwrotów w języku migowym. Dzieci uczestniczyły w czytaniu różnych bajek a między innymi “bajki bez obrazków”, która dostarczyła dzieciom wielu radości i wspaniałej zabawy. Następnie dzieci miały okazję wzięcia udziału w teatrzyku o Czerwonym Kapturku, w którym same mogły wcielić się w aktorskie role. Najważniejszą jednak atrakcją spotkania było czytanie bajki pt. “Kicia Kocia mówi nie” i innych przygód tej bohaterki. Kulminacją spotkania było wystąpienie samej Kici Koci. Postać bajkowa Kocia Kicia podbiła serca wszystkich małych uczestników, każdy chciał przywitać i uściskać gościa.
Na koniec spotkania każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Z pewnością dzisiejsze spotkanie na długo zostanie w pamięci naszych dzieci.
Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Krawiec za tak wspaniałe warsztaty zachęcające dzieci do czytania i promowania czytelnictwa.
Kategorie: Wydarzenia