W dniu 18 listopada br. dzieci z grupy Tropiciele z oddziału na ul. Kochanowskiego obchodziły Dzień Osób Niewidomych. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania świata osób niewidomych. Dowiedziały się w jaki sposób niewidomi poznają otaczającą ich rzeczywistość, jak poruszają się, z jakich pomocy korzystają w codziennym życiu. Dzieci wcieliły się w rolę nauczyciela i osoby niewidomej. Wyjaśniały pojęcia tj. Słońce, drzewo, biedronka itp. Poznawały dotykiem, słuchem, węchem i smakiem różne przedmioty, dźwięki , zapachy i pokarmy. Przedszkolaki podjęły próbę poruszania się z zamkniętymi oczami przy pomocy laski. Zapoznały się ze sposobem pisania i czytania alfabetem Braille’a. W atmosferze zabawy i wzajemnej życzliwości dzieci poznały trudności codziennego życia oraz potrzeby osób niewidomych. Dzięki przeżytym doświadczeniom mogły uwrażliwić się na osoby niepełnosprawne!

Kategorie: Wydarzenia