W dniu 14 listopada br. dzieci z grupy Smoki z oddziału przy ul. Kochanowskiego obchodziły Dzień Osób Niewidomych. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania świata osób niewidomych. Dowiedziały się w jaki sposób niewidomi poznają otaczającą ich rzeczywistość, jak poruszają się, z jakich pomocy korzystają w codziennym życiu. Dzieci rozpoznawały dotykiem owoce i warzywa, segregowały kasztany i orzechy, podejmowały próby budowania wieży z klocków, poruszały się przy pomocy białej laski. Wszystkie czynności wykonywały z zamkniętymi oczami. Zapoznały się ze sposobem pisania i czytania alfabetem Braille’a. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną farbami sensorycznymi. W atmosferze zabawy i wzajemnej życzliwości dzieci poznały trudności, z jakimi zmagają się osoby niewidome w życiu codziennym. Dzięki przeżytym doświadczeniom uczyły się tolerancji i akceptacji osób niepełnosprawnych.

Kategorie: Wydarzenia