“Czasem świat zostawia Cię,
lecz nie bój się, optymizm to tęcza nadziei,
to siła by patrzeć w przyszłość z uśmiechem w sercu.”

Dnia 30 grudnia grupa Tropiciele zrealizowała kolejne grudniowe zadanie z III modułu „Tolerancja, sprawiedliwość” w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „ Magiczna Moc Bajek”. Tego dnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Optymisty”, którego celem było przekazanie naszym przedszkolakom znaczenia optymizmu w życiu każdego człowieka, zwrócenie uwagi na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcanie do zmiany postawy na bardziej optymistyczną. Oczywiście w tym ważnym przedsięwzięciu towarzyszyła nam „Wróżka Bajka” .Na początku Pani Ula przeczytała wiersz Pana Zygmunta Miszczaka „Pimpek optymista”. Dzieci po wysłuchaniu tekstu starały się określić swoimi słowami kim według nich jest optymista i jakie posiada cechy. Tropiciele pięknie wypowiadali się , dając tym samym swoim paniom dużą dawkę optymizmu. Następnie obejrzeliśmy film , który pokazał dzieciom sytuacje optymistycznego podejścia do życia , czerpania radości z różnych sytuacji , bycia w różnych miejscach .Pojawiło się także słowo pesymizm, które jest sytuacją odwrotną do optymizmu. Wszyscy jednogłośnie uznaliśmy, że lepiej jest być optymistą czerpać radość z życia , być miłym i pomocnym dla innych , uśmiechać się . Układaliśmy również z wesołych piłeczek rytmy , wyszukiwaliśmy radosne minki oraz dopasowywaliśmy do nich różne sytuacje. Stworzyliśmy także symbol optymisty – „tęczę” z kolorowych kubeczków . Na zakończenie zajęć Tropiciele wykleili plasteliną własną tęczę , która na pewno będzie przypominać im o tym , żeby patrzeć na świat z optymizmem. Miłym akcentem na koniec była zabawa „Miłe słowo , podaj dalej”. Dzieci kolejno mogły wylosować sobie za pomocą tablicy multimedialnej „miłe słówko”, które ucieszyło każdą buzię naszego przedszkolaka a także naszych gości Panią Dyrektor Annę Zielińska oraz Panią Bożenkę. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że grupa Tropicieli wraz ze swoimi paniami to Wspaniali Optymiści i tego będziemy trzymać się cały rok! ❤

Kategorie: Wydarzenia