Dnia 13.05.2021r. „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego zrealizowały wspólnie z Misiem Tropisiem ostatnie zadanie z VI Modułu projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pod hasłem „Mały Miś i supertajny projekt” oraz zadanie z projektu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. W tym dniu obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki, która uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Tego dnia sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieskie kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”. W naszym przedszkolu był to „Dzień niebieski”. Przedszkolaki, jak i panie, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Panie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. „Tropiciele” rozwiązywały zagadki o kwiatkach, bawiły się i tańczyły przy piosence „Zapominalska niezapominajka” . Wyczarowały również niespodziankę dla superbohatera – kartkę z motywem tego niepozornego kwiatuszka. Dbając o piękną polską przyrodę dzieci miały także okazję obejrzeć bajkę edukacyjną pt. ”Książę i smog” i przypomnieć sobie czym jest smog i dlaczego musimy dbać o czyste powietrze wokół nas. Uświadomiły sobie zagrożenia wynikające z niewłaściwego postępowania względem przyrody. Na zakończenie grupa „Tropiciele” wraz z Misiem Tropisiem zasadziła sadzonki wdzięcznych niezapominajek do przedszkolnego kącika przyrody. Będą nam one im przypominać, jak ważne jest dbanie o przyrodę.🌸🍀☺️

Kategorie: Wydarzenia