Kubuś Puchatek to nasz przyjaciel,
Gdy widzi miodek to w górę skacze,
Wtedy ma humor, wesołą minkę
I głaszcze swój brzuszek wielki jak piłkę…
18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. To właśnie tego dnia w 1882 roku, czyli aż 139 lat temu w Londynie, urodził się A. A. Milne, twórca misia łakomczuszka o małym rozumku, ale wielkim sercu.
Tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochającego miód, znają i uwielbiają dzieci na całym świecie.
Przedszkolaki z grupy „Biedronki” wraz ze swoimi wychowawczyniami postanowiły uczcić ten dzień i świętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Cały dzień był pełen atrakcji. Zaczął się od przeczytania fragmentów książki o misiu ,przez Panią kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle Grażynę Jędryczka. Poznany tekst stał się inspiracją do dalszych zajęć. Dzieci w tym dniu od rana układały puzzle, odgadywały zagadki, wykonywały prace plastyczne związane z Kubusiem. Były różne zabawy, degustacja miodu oraz konkurencje sprawnościowe. Nie zabrakło również wesołych tańców i korowodów przy bajkowej muzyce. Zwieńczeniem całej uroczystości było odśpiewanie Kubusiowi Puchatkowi „Sto lat!”. Uśmiech zagościł na buzi każdego przedszkolaka, co można zauważyć na zdjęciach naszej przedszkolnej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądania.
Kategorie: Wydarzenia