W poniedziałek w grupie Smoki obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji mama Julki przyłączyła się do kampanii społecznej Cała Polska czyta Dzieciom i przeczytała dla nas razem z Piotrusiem wiersz J. Tuwima pt. „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Po wysłuchaniu wiersza oglądaliśmy film edukacyjny z którego dowiedzieliśmy się jak powstaje książka. Następnie ustaliliśmy jakie są zasady podczas czytania książek, Smoki wiedziały doskonale, że trzeba umyć rączki zanim weźmiemy książkę jak również nie możemy pić i jeść podczas czytania. Dzieci ustaliły, że trzeba dbać o książki, które mogą posłużyć wielu pokoleniom. Przedszkolaki słuchały piosenek o książeczkach i spacerowały po sali z książeczkami na głowach, układały książeczki od największej do najmniejszej. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z książek, a także rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów popularnych bajek dla dzieci. Na podsumowanie Światowego Dnia Książki dzieci miały za zadanie stworzyć zakładkę do książki według własnego pomysłu z dostępnych materiałów. Pamiętajmy, że warto zachęcać dzieci do oglądania, a później do czytania bajek, gdyż “moda” na czytanie gaśnie, a książka wprowadza przecież w tak cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo i oczywiście dostarcza wspaniałych przeżyć.

Kategorie: Wydarzenia