“Smoki” z oddziału na Kochanowskiego dnia 18 lutego uczestniczyły w Światowym Dniu Kota realizowanym w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Na początku spotkania przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną przedstawiającą koty. Zapoznały się z kocimi obyczajami, sposobami pielęgnacji, rasami oraz dowiedziały się co jest potrzebne, aby kot był zdrowy i szczęśliwy, gdyż w wielu domach kot jest członkiem rodziny i domowym ulubieńcem. Dużym zaskoczeniem było zapoznanie się z dzikimi kuzynami naszych milusińskich mieszkających w Polsce oraz w innych krajach. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, wykonywały zadania z zakresu ,,kociej matematyki”, aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych naśladując kotki.
Mnóstwo radości i dobrej zabawy sprawiły dzieciom konkursy polegające na wypiciu mleka z miseczki oraz łowieniu myszki.
Uczestnicy kocich zabaw na koniec zajęć wykonali grupową pracę plastyczną – kota Mruczysława- wyklejając jego sylwetkę włóczką.
Dzień był pełen wrażeń, ciekawych i nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej i kociej atmosferze🐱🐱🐱.

Kategorie: Wydarzenia