,, Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego dnia 17 lutego uczestniczyły w Światowym Dniu Kota realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego English Special Days. Na początku spotkania ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i Bajkowych Ferii z Książką dzieci wysłuchały opowiadania „Where is my cat?”, a następnie rozpoczęliśmy rozpoznawanie „kociego” świata. Przedszkolaki zapoznały się z kocimi obyczajami, sposobami pielęgnacji, rasami oraz dowiedziały się co jest potrzebne, aby kot był zdrowy i szczęśliwy, gdyż w wielu domach kot jest członkiem rodziny i domowym ulubieńcem. Dzieci z wykorzystaniem latarki sprawdziły, co kotek „zjadł” na śniadanie, układały kocie puzzle, rozwiązywały zagadki, wykonywały zadania z zakresu ,,kociej matematyki” oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych naśladując kotki. Mnóstwo radości i dobrej zabawy sprawiło dzieciom przypinanie myszkom wąsików oraz karmienie kotka rybkami. Dzień był pełen wrażeń, ciekawych i nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej i kociej atmosferze.🐱☺️❤️

Kategorie: Wydarzenia