21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu zakładamy skarpetki nie do pary. Ten spontaniczny, niecodzienny gest ma na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola z oddziału na Kochanowskiego aktywnie włączyły się do akcji i przyszły dzisiaj w skarpetkach nie do pary. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji IV modułu „Odwaga” z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki Małgorzaty Martyniak “Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś”. Poznały Kostka – chłopczyka z Zespołem Downa oraz jego wyjątkowych przyjaciół. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z elementami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz gimnastyki twórczej Rudolfa Labana. Podjęły wyzwanie taneczne przygotowane przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani. Dużą radość sprawiło im wykonie pracy plastycznej “Skarpetka nie do pary”, a efektem końcowym były wyśmienite skarpety, które staną się ozdobą w naszym przedszkolu. Świętowanie Światowego Dnia Zespołu Downa zakończyliśmy spacerem z kolorowymi balonami do pobliskiego parku miejskiego. Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy dzień uświadomił wszystkim, że „Przyjaciele nie liczą chromosomów, lecz ubierają kolorowe skarpetki”!

Kategorie: Wydarzenia