„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.

I pierwszy promień bliskiej wiosny.

Dzień bez kłopotów i bez trosk.

Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,

W domu, w przedszkolu, na wycieczce.

Każdego dnia dobry uczynek –

To jest od chłopców upominek”

 

8 marca to wyjątkowa data. W tym dniu, szczególnie, podkreślane jest znaczenie oraz wartość kobiet w życiu codziennym. Także w przedszkolu nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie tego pięknego dnia. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie  kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu odwiedziła nas mama Lenki z grupy  „Smoki”, która włączyła się w kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytała wiersz pt. „Kwiatki dla Pań” Agnieszki Nożyńskiej- Demianiuk.  Następnie zaczęliśmy wspólną zabawę.  Na samym początku przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące zawodów wykonywanych przez kobiety. Później dziewczynki wzięły udział w zabawie „Znikające krzesełka”, co przysporzyło wiele radości i uśmiechu na twarzach uczestniczek. „Kalambury” okazały się być wyśmienitą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przekazywania informacji za pomocą gestów i mimiki. Na sam koniec dziewczynki za pomocą zmysłu smaku miały za zadanie odgadnąć nazwę smakołyku, który trafił do ich buzi. Wszystkie poradziły sobie bezbłędnie z tym wyzwaniem. Nadeszła najprzyjemniejsza część dzisiejszego święta, gdyż każda dziewczynka oraz Pani otrzymała z rąk chłopców tulipana oraz medal i dyplom Super Dziewczynki.  Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Kategorie: Wydarzenia