„Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.
Dzisiaj w naszym przedszkolu w oddziale na Kochanowskiego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zaprosiliśmy Panią Magdalenę Wróbel– logopedę. Na samym początku spotkania pani Madzia w ramach Bajkowych Ferii z Książką włączyła się w kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytała przedszkolakom wiersz „Mowa Polska” M. Strzałkowskiej. Następnie przeszliśmy do ciekawych zajęć, podczas których dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach językowych. Miały one na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego rozwój i trwanie. Dzieci wykazały się dużą odwagą i wspaniałą wymową powtarzając trudne „łamańce językowe. Dzisiejszy dzień przyniósł sporo ciekawych wrażeń i upewnił nas w przekonaniu, że nasz język bywa trudny, lecz jest niezwykle piękny i należy dbać o polską mowę. Serdecznie dziękujemy Pani Madzi za przeprowadzenie ciekawych zajęć. ❤

Kategorie: Wydarzenia