23 lutego  obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego’’. Z tej okazji  p. Madzia – logopeda przygotowała dla przedszkolaków ciekawe zajęcia. Na początku została przeprowadzona rozmowa o tym, czym jest język ojczysty i jakie ma znaczenie dla każdego Polaka. Przedszkolaki bawiły się słowami, wyszukiwały słowo ukryte w słowie, rozwiązywały rebusy. Dowiedziały się również czym jest gwara i poznały kilka przykładowych słów z gwary podhalańskiej i wielkopolskiej. Nie zabrakło również ciekawych ćwiczeń artykulacyjnych. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,, Piękna Nasza Polska Cała’’ zapoznaliśmy się z polskimi przysłowiami  i wykonaliśmy kolejne zadanie z III bloku tematycznego ,,Polacy nie gęsi’’. W ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’ p. Madzia przeczytała wiersz Agnieszki Frączek ,,Potwórko’’.

 

Kategorie: Wydarzenia