5 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Górnika Pana Sebastiana Wiatra, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i zarazem niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył w galowym mundurze. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, co było dla nich dużą atrakcją . Wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści naszego gościa, a także odbyły podróż w głąb ziemi. W ramach kampanii społecznej CPCD, nasz gość przeczytał wiersz E. Szelburg-Zarembiny ,,Święta Barbara w kopalni”. Spotkanie zakończyły serdeczne podziękowania, wspólne pamiątkowe zdjęcia, a także niespodzianka przygotowana przez niecodziennego gościa – kolorowanki oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy panu Sebastianowi za poświęcony czas i zaangażowanie.

Kategorie: Wydarzenia