Z okazji górniczego święta Barbórki nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Exalo Drilling S.A. Pan Sebastiana Wiatr. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom na czym polega wydobycie gazu i ropy naftowej, a także wielu innych wartościowych minerałów, które najmłodsi mogli zobaczyć oraz dotknąć. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się zabawa „Podróż do wnętrza ziemi”, podczas której przedszkolaki odkrywały „Skarby Ziemi”. Przedszkolaki poznały także historię przemysłu naftowego, a w szczególności dowiedziały się kim był Ignacy Łukasiewicz. Pan Sebastian zapoznał przedszkolaki z tradycyjnymi symbolami górniczymi, w tym znaczeniem kolorów górniczej flagi oraz pióropuszy na czapkach górników. Dzieci miały niespotykaną okazję zobaczyć górniczy mundur oraz przymierzyć górnicze czako. Zwieńczeniem wizyt było przeczytanie przez Pana Sebastiana wierszyka pt. „Górnik” w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom oraz wręczenie czapek górnika i słodkiego poczęstunku. Przedszkolaki dziękując za wizytę wręczyły podziękowanie, a także zrobiły sobie zdjęcie z niecodziennym gościem.

Kategorie: Wydarzenia