Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój maluszków, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który odbył się w piątek 27 września br. był kolejną okazją do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Naszym wychowankom w tym dniu czytały bajkowe postacie: Czerwony Kapturek oraz Franklin! Nie zabrakło czytania zagadek dla przedszkolaków oraz wspólnej zabawy z bajkowymi przyjaciółmi. Propagujemy głośne czytanie dzieciom, ponieważ rozwija ono wyobraźnię oraz buduje więzi pomiędzy nauczycielami, a przedszkolakami. Celem takiego czytania jest również stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie zdolności koncentracji, chęci poznawania świata. Czas na czytanie w naszym przedszkolu nie jest przypadkowy lecz zaplanowany i przemyślany. Dzieci z niecierpliwością oczekują zaproszonych gości aby wysłuchiwać prezentowanej przez nich lektury. Z ciekawością słuchają nie tylko czytanych bajek lecz także wierszy napisanych specjalnie dla dzieci. Doświadczenia poprzednich lat pozwalają stwierdzić, że czas poświęcony na głośne czytanie dzieciom to czas szczególnie dobrze wypełniony. Bajkowe Przedszkole zachęca i zaprasza do głośnego czytania przez nauczycieli, rodziców, dziadków, nie tylko w przedszkolu, a także w domu.

A.K.

Kategorie: Wydarzenia