Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój maluszków, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który odbył się w środę 29 września br. w naszym przedszkolu był kolejną okazją do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Naszym wychowankom w tym dniu czytali wyjątkowi goście Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu Pan Paweł Bukowski, Panie Dyrektorki Bajkowego Przedszkola oraz specjalni goście prosto z baśni Marii Konopnickiej “O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Krótka inscenizacja przeniosła nasze przedszkolaki w świat baśni i magii, a na ich twarzach królował uśmiech. Propagujemy głośne czytanie dzieciom, ponieważ rozwija ono wyobraźnię oraz buduje więzi pomiędzy nauczycielami, a przedszkolakami. Celem takiego czytania jest również stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie zdolności koncentracji, chęci poznawania świata. Czas na czytanie w naszym przedszkolu nie jest przypadkowy lecz zaplanowany i przemyślany. Dzieci z niecierpliwością oczekują zaproszonych gości aby wysłuchiwać prezentowanej przez nich lektury. Z ciekawością słuchają nie tylko czytanych bajek lecz także wierszy napisanych specjalnie dla dzieci. Doświadczenia poprzednich lat pozwalają stwierdzić, że czas poświęcony na głośne czytanie dzieciom to czas szczególnie dobrze wypełniony. Bajkowe Przedszkole zachęca i zaprasza do głośnego czytania przez nauczycieli, rodziców, dziadków, nie tylko w przedszkolu, a także w domu.

Kategorie: Wydarzenia