“Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, A na tej fladze, biel i czerwień, Czerwień to miłość, Biel serce czyste, Piękne są nasze barwy ojczyste.”

28 kwietnia przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego uroczyście obchodziły Święto Flagi. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy uczcić jeden z najważniejszych polskich symboli – naszą biało-czerwoną flagę. W tym dniu wszyscy ubrali się w narodowe barwy biało – czerwone. Dzisiejsze święto rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, do którego włączyła się pani wicedyrektor Anna Zielińska i zaprezentowała wiersz A. Paszkiewicz ,,Polska flaga”. Następnie dzieci miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, w jaki sposób symbole narodowe należy szanować. Przedszkolaki odszukiwały nasz kraj na mapie , z liter tworzyły słowa oznaczające symbole narodowe , kodowały, odgadywały zagadki, wykonywały flagi z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, słuchały hymnu narodowego. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat! Ucząc przedszkolaków okazywania szacunku dla flagi i godła uczymy też szacunku dla własnej Ojczyzny i siebie nawzajem.

Kategorie: Wydarzenia