Dnia 3 czerwca przedszkolaki z grupy „Smoki” z oddziału na Kochanowskiego wybrały się na Piknik Kolejowy z okazji Dnia Dziecka, który odbył się na dworcu PKP w Jaśle. Tematem przewodnim wycieczki było „bezpieczeństwo na kolei.” Smoki miały okazję przewieźć się drezyną, zwiedziły wnętrze lokomotywy SM-4, dowiedziały się na czym polega praca funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Najciekawszą atrakcją był przejazd pociągiem. Przedszkolaki przez chwilę mogły poczuć się jak policjanci na motocyklach, poznały również zasady bezpiecznego zachowania się w obrębie infrastruktury kolejowej. Każde dziecko otrzymało upominek i przedszkolaki z uśmiechem na ustach wracały do przedszkola. To był dzień pełen atrakcji i pozytywnych wrażeń! Dziękujemy Polskim Liniom Kolejowym za wspólne świętowanie Dnia Dziecka!

Kategorie: Wydarzenia