Dnia 10.10.2018r. obchodziliśmy “Święto Drzewa”, to w przedszkolu dzień w którym myślimy nie tylko o sobie, ale i o innych, bo jeśli będziemy dbać o naszą planetę, sadzić drzewa, szanować otaczającą nas przyrodę, wszyscy będziemy żyć dłużej i zdrowiej. Głównym celem zajęć było: rozwijanie postaw proekologicznych, zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew oraz zachęcanie do zaangażowaniu się w działania na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. ,,Święto Drzewa” to także tradycja związana z posadzeniem drzewa w pobliżu przedszkola. W tym roku był to “Dąb Niepodległości” posadzony w ramach Międzynarodowego Projektu “Piękna nasza Polska cała”.