„Dinozaurów poznawanie
to wspaniała jest zabawa
choć wymarły dawno temu
każde dziecko chce je badać”
Dnia 26 lutego w grupie „Biedronki” w oddziale na Kochanowskiego obchodziliśmy Dzień Dinozaura, połączony z projektem edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Tego dnia naszą salę wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. Przenieśliśmy się w prehistoryczny świat, aby móc lepiej poznać świat dinozaurów. Na samym początku zajęć układaliśmy puzzle, z których powstały obrazki różnych dinozaurów, następnie kroczyliśmy śladami wielkich gadów, starając się odwzorować ich ślady. Następnie mieliśmy okazję zaśpiewać „dinozaurową” piosenkę i zatańczyć w jej rytm naśladując odpowiednie ruchy. Przdszkolaki obejrzały także filmik i prezentację dotyczącą życia dinozaurów, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Ogromną radość u dzieci wywołała u dzieci możliwość oglądania obrazków z dinozaurami przez okulary 3D, dzięki czemu gady wydawały się wyglądać jak prawdziwe. Wykonaliśmy także grupową pracę plastyczną- okazałe dinozaury, które staną się ozdobą naszej sali. W dniu dzisiejszym nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Mariola, mama Tymka razem z Misiem Tropisiem przeczytała najmłodszym utwór A.Wojtyły „Dinozaury”. Dzisiejszy dzień przyniósł wszystkim wiele atrakcji i z pewnością pozostanie w pamięci dzieci na długo! ❤

Kategorie: Wydarzenia