„Dinozaurów poznawanie
to wspaniała jest zabawa
choć wymarły dawno temu
każde dziecko chce je badać”

Dnia 23 lutego w grupie „Biedronki” w oddziale na Kochanowskiego obchodziliśmy Dzień Dinozaura, połączony z dwoma projektami edukacyjnymi „ Z darami natury świat nie jest ponury” oraz English Special Days. Tego dnia naszą salę wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. Przenieśliśmy się w prehistoryczny świat, aby móc lepiej poznać świat dinozaurów. Na samym początku zajęć dzieci wskazywały różne dinozaury i klasyfikowały je na kategorie. Następnie układaliśmy puzzle, z których powstały obrazki różnych dinozaurów. Mieliśmy okazję zaśpiewać „dinozaurową” piosenkę i zatańczyć w jej rytm naśladując odpowiednie ruchy, karmiliśmy dinozaury smakowitymi liśćmi czy też dobieraliśmy kształty związane z danym dinozaurem.”Biedronki” dowiedziały się jak w języku angielskim powiedzieć komuś miłe słowa i poznali różne ciekawostki po angielsku. W ramach projektu „Z darami natury świat nie jest ponury” wykonaliśmy także grupową pracę plastyczną- okazałego dinozaura, którego ozdobiliśmy za pomocą folii bąbelkowej. Ogromną atrakcją była dla dzieci „dinozaurowi” fotobudka, dzięki której przedszkolaki zamieniły się w małe dinozaury.W dniu dzisiejszym nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Bajkowych Ferii z Książką. Pani Mariola, mama Tymka w towarzystwie prawdziwego dinozaura przeczytała najmłodszym utwór A.Wojtyły „Dinozaury”. Dzisiejszy dzień przyniósł wszystkim wiele atrakcji i z pewnością pozostanie w pamięci dzieci na długo!🦖❤️

Kategorie: Wydarzenia