„Dinozaurów poznawanie to wspaniała jest zabawa

choć wymarły dawno temu każde dziecko chce je badać”

Dnia 24 lutego w grupie „Bajkowi Odkrywcy” w oddziale na Kochanowskiego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia naszą salę wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. Kącik książek wypełnił się literaturą nawiązującą do dzisiejszych zajęć. Przenieśliśmy się w prehistoryczne czasy, aby móc lepiej poznać świat dinozaurów. Na samym początku zajęć dzieci wskazywały różne dinozaury i klasyfikowały je na kategorie, dobieraliśmy kształty związane z danym dinozaurem, układaliśmy puzzle magnetyczne , kroczyliśmy śladami wielkich gadów, starając się odwzorować ich ślady, bawiliśmy się w zabawę muzyczno – ruchową pt.: „Mały Dinek mocno śpi”. Ogromną radość u dzieci wywołała możliwość oglądania obrazków z dinozaurami przez okulary 3D, dzięki czemu gady wydawały się wyglądać jak prawdziwe. Wykonaliśmy także pracę plastyczną- okazałe dinozaury z papierowych talerzyków, które staną się ozdobą naszej sali. W dniu dzisiejszym nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Klaudia, mama Niny przeczytała najmłodszym utwór A. Wojtyły „Dinozaury”. Na zakończenie ogromną atrakcją była dla dzieci fotobudka, dzięki której przedszkolaki zamieniły się w małe dinozaury. Dzisiejszy dzień przyniósł wszystkim wiele atrakcji i z pewnością pozostanie w pamięci dzieci na długo!

Kategorie: Wydarzenia