Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym z okazji Dnia Dentysty zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Agatę – stomatolog, a prywatnie mamę Jasia i Zosi. Tłumaczyła ona dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Pani Dentystka przyniosła ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów, które dzieci mogły oglądnąć i się z nimi zapoznać z bliska. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Na koniec Pani Stomatolog przyłączyła się do kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom” czytając przedszkolakom wierszyk o zębach. Na pamiątkę spotkania wręczyła dzieciom kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby, zapamięta na zawsze. Bardzo dziękujemy Pani Agacie za wizytę i bardzo interesujące zajęcia.

Kategorie: Wydarzenia