W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W piątek przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego z grup „Bajkowi Odkrywcy”, „Smoki” oraz „Biedronki” wzięły udział w obchodach święta chłopców. Wszyscy radośnie się bawili podczas muzycznych zabaw, a także brali udział w ciekawych konkurencjach sportowych. Chłopcy musieli m.in. odgadnąć marki samochodów, wykonać ćwiczenia gimnastyczne, dzielnie zjeść plasterek cytryny czy też z zasłoniętymi oczami narysować obrazek. Do ich zadań należało także ułożenie puzzli, naśladowanie zwierzątek po ich odgłosie jak również rozpoznanie pysznych smakołyków za pomocą smaku. Przedszkolaki zamieniły się także w króla, królową, woźnicę i zaprzęg konny i wykonywać poszczególne polecenia, co nie należało do łatwych zadań. Chłopcy przeszli także po czerwonym dywanie podczas pokazu mody, a ich stylizacje były kreatywne i bardzo ciekawe. W dniu dzisiejszym nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej ” Cała Polska czyta dzieciom ”. Swoją obecnością zaszczycił nas tatuś Zosi z grupy „Biedronki” i przeczytał najmłodszym wiersz M. Wysockiej- Jóźwiak pt. „Dzień Chłopaka”. Pani dyrektor złożyła wszystkim chłopcom życzenia i z pomocą dziewczynek wręczyła drobne upominki oraz dyplomy „Super Chłopaka!”! Chłopcy z racji swojego święta byli dzisiaj wyróżnieni. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń, który na pewno każdy chłopiec zapamięta na długi czas.

Kategorie: Wydarzenia