W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września, dlatego też nie mogliśmy zapomnieć o tej ważnej uroczystości również w naszym przedszkolu .Uroczystość rozpoczęliśmy od głośnego czytania! Pan Łukasz przeczytał najmłodszym wiersz “Dzień Chłopaka” w ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”! Następnie rozpoczęliśmy wesołą zabawę. Na samym początku przedszkolaki z grupy „Biedronki” wesoło bawiły się z chustą animacyjną, na której wysoko fruwały kolorowe baloniki, tworzyły barwny kwiat lotosu, jak również „znikały” pod chustą. Najmłodsze przedszkolaki tańczyły również z balonikiem doskonale się przy tym bawiąc. Na samym końcu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły im „Legitymację Superbohatera” i odznaki „Super Chłopaka”. „Smoki” w aktywy sposób świętowały „Dzień Chłopaka” biorąc udział w rozmaitych konkurencjach sportowych takich jak: przeciąganie liny, slalom między przeszkodami czy też przejazd koparką między pachołkami, co stanowiło nie lada wyzwanie! Dziewczynki mocno kibicowały swoim kolegom i wszystkim udało się z sukcesem wykonać kolejne zadania! Chłopcy z grupy „Smoki” także otrzymali pamiątkowe legitymacje oraz medale „Super Sportowca”! Najstarsza grupa „Tropicieli” także uczciła dzisiejsze święto w bardzo ciekawy sposób! Chłopcy odgadywali marki samochodów po znaczkach i i przyporządkowywali je do poszczególnych planszy, stając się „Mistrzem Samochodowej kierownicy” .Nie zabrakło także konkurencji matematycznej, liczenia i przyporządkowania odpowiedniej cyfry i znowu wyłoniliśmy „Mistera Najszybszego Liczenia”. „Tropiciele” zakończyli swoje świętowanie tańcem robotów zdobywając tytuł „Najbardziej Roztańczonego Mistera”.Były życzenia od swoich koleżanek, pań wychowawczyń, zabrakło tylko słodkich całusków, no cóż za rok chłopcy dostaną podwójną porcję. Wszystkim chłopcom przesyłamy moc uśmiechów i ciepłych słów w dniu ich święta! ❤ ❤

Kategorie: Wydarzenia