Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W środę 18 maja  z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotekarzy  i Bibliotek przedszkolaki  z grupy “Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jaśle. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani  opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą przeczytanej przez panią bibliotekarkę bajki . Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece .

Kategorie: Wydarzenia