9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego tegoroczne hasło brzmiało „Zakładam, że wiesz…”, na to spotkanie tym razem w wersji online zaprosiły nas Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Podczas spotkania na platformie dzieci dowiedziały się, czym jest netykieta i jak nie należy odnosić się do innych internautów. Zachęcały przedszkolaki do wizyty w bibliotece pokazując interesujące pozycje czytelnicze dla dzieci. Tego dnia nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pani bibliotekarka przeczytała najmłodszym opowiadanie związane z Internetem. Następnie przedszkolaki w parach tworzyły swoje komputery na które przyklejały naklejki z najważniejszymi punktami z etykiety. Bez wątpienia dzisiejsze zajęcia pokazały przedszkolakom, że Internet to fajna zabawa, ale uświadomiły również o zagrożeniach z niego płynących. Paniom bibliotekarkom dziękujemy za ciekawe zajęcia, które sprawiły, iż dzieci w łatwy sposób przyswoiły przekazaną wiedzę.

Kategorie: Wydarzenia